GAS FREE - NETA GEMİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

İçeriğe git

Ana menü:

GAS FREE ÖLÇÜMÜ -TANK TEMİZLİĞİ


      
Firmamız  ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK HABERLEŞME BAKANLIĞI'nın vermiş olduğu 2013-20 belge nolu Gazdan  Arındırma Uzmanlığı Belgesine sahiptir.
 
    GEMİ VE DENİZ ARAÇLARININ İNŞA, TADİLAT, BAKIM, ONARIM VE SÖKÜM İŞLEMLERİNDE GAZDAN ARINDIRMA YÖNETMELİĞİ  gereğince firmamız her türlü deniz aracı veya denizcilikle ilgili tesislerde gaz ölçümü yapmakta, tank temizliği işlerini organize etmektedir. Aynı zamanda tüm kara tesilerinde de aynı görevleri yerine getirmekteyiz.

     G
emi veya deniz araçlarında Birleşmiş Milletler  (BM) Tehlikeli Ürünlerin Sınıflandırılması ile ilgili direktifte belirtilen; katı, sıvı, gaz, aerosol haldeki parlayıcı, patlayıcı ve zehirli maddelerin depolandığı tanklar ve kapalı mahaller ile bu gibi yerlerin bitişiğinde bulunan bölmeler ve boru devrelerinde, inşa, tadilat, bakım, onarım veya söküm işlemlerine başlamadan önce ve devamında yapılacak işlemler ile can, mal ve çevre  güvenliği bakımından, işlem yapılacak tehlikeli mahalle güvenli giriş ve buralarda soğuk veya sıcak çalışma yapılması amacıyla ölçüm yaparak buralardaki tehlikelerin tespit edilerek ortadan kaldırılması iş güvenliği, çalışan sağlığı ve işletmenizin maddi zarara uğramamsı açısından önemlidir.

     Biliyoruz ki Deniz araçları ve deniz aracı üreten kara tesislerinde meydana gelen yangın ve patlamaların büyük bir çoğunluğu  gaz sıkışması meydana gelmesinden olmaktadır.
NETA GEMİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ olarak görevimiz sizlerin bu sıkıntıları yaşamaması için tesislerde ve geminizde sıcak veya soğuk çalışma yapılmadan tankınızı güvenli olup olmadığını tespit ediyoruz.
      
        Boğaz geçişlerinde tehlikeli madde taşıyan tanker sınıfında ki gemilerin son 24 saat içinde gas free belgesi alanlar boğaz geçiş tarifesi (römorkaj, pilotaj, klavuzluk, seyir fenerler vb) ücretinden % 50 ilave ücret alınmaz.KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN
Kılavuzluk, Römorkaj ve Diğer Hizmetler Tarifesi

1.5.2 Tehlikeli Yük/Eşya Taşıyan Gemilere verilen hizmetler:


Tehlikeli yük taşıyan tankerler ile IMDG kod sınıf 1 ve 7 yükleri taşıyan gemilere verilecek kılavuzluk, römorkör ve palamar hizmet esas ücretleri %30, açık denizde akaryakıt depolamak amacıyla konuşlandırılan antrepo gemilerine limbo yapan tehlikeli madde yüklü veya tehlikeli maddeden arındırılmamış tankerlere verilecek, kılavuzluk ve
römorkör hizmet esas ücretleri ise %50 ilaveli olarak alınır.

IMDG kod Sınıf 2-5.1-5.2 ve 6.2 yükleri taşıyan tanker dışındaki diğer gemilere verilecek kılavuzluk, römorkör ve palamar hizmet esas ücretleri %10 ilaveli olarak alınır.

Hizmete başlanmadan önce 24 saat içinde alınmış Gasfree Sertifikası bulunması halinde tarife esas ücretleri uygulanır.


GAZ ÖLÇÜMÜ YAPTIRMAK İSTERSENİZ
NETA GEMİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ
ÇANAKKALE
TELEFONUMUZ 286 217 14 10
MAIL: info@netagemi.net
SORUMLU: SELAHATTİN MADENTEPE

GSM 505 646 30 69


GEMİ VE DENİZ ARAÇLARININ İNŞA, TADİLAT, BAKIM, ONARIM VE SÖKÜM İŞLEMLERİNDE GAZDAN ARINDIRMA YÖNETMELİĞİ


 
Arama
Copyright 2016. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön